A víz fontossága
Címkék: orvos egészség méregtelenítés természetgyógyászat víz ásványvíz vérnyomás zapper gyógyászati vérnyomáscsökkentő
2009.08.27. 11:33
A víz alapvető lételemünk, hiszen víz nélkül nincs élet. Míg élelem nélkül akár 30 napig is megvagyunk, víz nélkül csak 3 napig. Szervezetünk kb 65%-a víz. Ahogy öregszünk, úgy csökken víztartalmunk. Míg egy csecsemő szervezetében 80% víz van, addig az idősekében már csak 50%.
A víz:
- biztosítja a vérkeringést, a vér ozmózisos nyomását;
- a szükséges tápanyagok oldását, feszívódását, szállítását;
- befolyásolja a vér sav-bázis egyensúlyát;
- hőszabályozó szerepe van, mely biztosítja az állandó belső hőmérsékletünket.
Egy felnőttnek
2-2,5 liter folyadékra
van szüksége naponta. A mennyiséget befolyásolja a fizikai aktivitásunk, az időjárás, a lázzal járó betegségek, hasmenés... Ezt a táplálékkal és a közvetlen folyadékfelvétellel tudjuk fedezni.
Vízháztartásunkat idegi és hormonális mechanizmusok szabályozzák.
Napi 1400 liter víz folyik át az agyunkon és 2000 liter a vesénken. A szervezeten belüli körforgása során a víz az anyagcseretermékeket is felveszi és tovább viszi, méregtelenítve ezzel a szervezetet.
Nem mindegy tehát, hogy mit és mennyit iszunk. A tiszta eredetű, természetes ásványvíz a biológiai vízigény kielégítésére a legalkalmasabb.
Az ásványvíz jó ízű, kiváló szomjoltó, s emellett számos, táplálkozásfiziológiailag fontos ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz, a szervezet számára könnyen feldolgozható és beépíthető formában.
De mi is az ásványvíz?
Mi történik vízhiány esetén?
Vízhiány esetén megemelkedik a méreganyagok testfolyadékbeli koncentrációja, így a test szinte "megmérgezi" saját magát: a 20 százalékot meghaladó vízvesztés már életveszélyes állapotot jelent. Sportolás közben még több vizet vesztünk. Ezt és a veszített ásványi anyagokat mihamarabb pótolni kell. 30 percnél további sporttevékenység esetén mindenképp kell közben is folyadékot fogyasztani, mert csökkenhet a teljesítőképességünk és felléphetnek keringési zavarok. Legegyszerűbben úgy tudjuk megállapítani, mennyi folyadékra van szükségünk, hogy megmérjük magunkat edzés előtt és edzés után is, és a kettő különsége adja, hogy mennyit érdemes inni.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.